Керамоблок
Керамічні блоки - що це, звідки і навіщо ?
• Блоки з кераміки - це матеріал для будівництва, який згідно ДСТУ Б В.2.7-61:2008 (EN 771-1:2003, NEQ) до "Камені керамічні рядові" і по класифікаціі будівних виробів відносится до "виробів рядових". Вироби рядові використовують для зведення внутрішніх сін , для стін зовнішніх, а також їх застосовують для зведення панелей, або блоків стін та інших елементів будинків і споруд. Крупноформатні камені виготовляють тількі рядові
• Блоки виробляють з натуральної сировини яка проходить відповідний контроль на екологічність: глина, тирса, суглинок. Потрібну ніздрюватість керамічного виробу отримують внесенням в шихту (підготовлена глина для виробництва цегли, блоків) тирси з деревини, скопу, які в процесі випалювання блоків вигорають. Завдяки цим компонентам та багатощілинній структурі отримується мала щільність блоків, що в свою чергу призводить до зниження ваги стіни вцілому, забезпечення необхідного опору теплопередачі (теплі стіни в будинку).
• Під час виготовлення блоків особливу увагу треба приділити боковій поверхні, яка виконується пазо-гребінову. Пазо-гребенева система дозволяє укладати блоки БЕЗ заповнення шва між ними, що в свою чергу призводить до зменшення витрат розчину для укладання та спрощує процес мурування стін.
За своїми розмірами керамічні вироби теж мають специфіку у використанні, а саме :
• Блоки 12 розміру – використовуються для будування перегородок товщиною 120мм.
• Блоки 25 розміру – доцільно застосовувати для мурування стін всередині приміщень. При використанні у зовнішніх стінах необхідно утеплювати блоки з застосуванням фасадних утеплювачів опорядженних штукатуркою або з опорядженням вентильованими ситемами.
• Блоки 38 розміру – застосовуються як з утепленням так і без утеплення. Конструктивні рішення при облаштуванні стін будинку ззовні (1-х, 2-х, або тришарова стіна) мають враховувати температурну зону будівництва.
• Блоки 44 розміру – це "теплі" блоки (підвищенний опір теплопередачі), використовувати бажано, на сам перед, для зведення зовнішніх стін, в будинках які опалюються також можна застосовувати без утеплення.
Що до поверховості:
а) можуть застосовуватись у багатоповерхових будинках, в будинках з монолітно-бетонним або збірним каркасом;
б) одноповерхові виробничі будинки - максимальна висота стін не повинна перевищувати 6 м.
в) Будинки з несучими стінами із поризованих блоків - будинки до 5 поверхів, але поверховість слід визначати інженерними розрахунками відповідно до вимог відповідних нормативних документів.